عرضه اولیه فگستر در راه است

عرضه اولیه فگستر در راه است

وقتی یک شرکت که قبلا تاسیس شده است، میخواهد وارد بورس شود. بخشی از سهام آن توسط یکی از سهامداران اصلی، در بازار بورس عرضه میشود. به این فرآیند که سهام یک شرکت برای اولین بار وارد بازار بورس می‌شود، عرضه اولیه میگوییم.

سهام مورد نیازعرضه اولیه توسط یک سهامدار عمده انجام می‌شود و فرآیند عرضه توسط یک کارگزاری انجام می‌شود. مثلا یک شرکت تعهد می‌کند که 10% از سهام خود در یک شرکت را در بازار عرضه کند. این کار را به کمک یکی از کارگزاری ها انجام می‌دهد.

کارگزاری در ابتدا با توجه به دارایی ها و بدهی های شرکت، هر سهم آن را ارزش گذاری میکند و به این ترتیب هر سهم ارزش گذاری می‌شود.

چرا باید عرضه اولیه فگستر را خریداری کنیم؟

بعد از ارزش گذاری سهام شرکت توسط کارگزاری، عموما قیمت هر سهم 60-70 درصد آن ارزش، قیمت گذاری می‌شود. این کار باعث می‌شود که عرضه اولیه برای فعالین بازار سرمایه جذابیت خاصی داشته باشد.

بعلاوه، عرضه اولیه سهام یک شرکت باعث افزایش تقاضا برای خرید این سهم همراه است که وجود تقاضا و کم بودن عرضه، باعث افزایش قیمت مقطعی سهام شرکت می‌شود.

آیا عرضه‌اولیه‌ فگستر سودآور است؟

عرضه اولیه ها به دلایلی که در بالا ذکر شد، ارزشمندند و به همین دلیل، سود دهی خوبی دارند.

عرضه اولیه شرکت فگستر چه زمانی انجام می شود؟ 

هنوز اطلاعات دقیقی درباره زمان عرضه شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان وجود ندارد اما شایعات حاکی از عرضه این شرکت در سال جاری است. 

شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان، امروز 9 دی با نماد فگستر در بازار دوم فرابورس ایران درج نماد شد. این شرکت در تاریخ 3 شهریور سال جاری در فرابورس ایران پذیرش شده بود.

معرفی شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان

شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در سال 1384، با ظرفیت 2000 تن ورق تاسیس و در سال 1386 آغاز به کار نمود. این شرکت بعدا پروانه خود را به تولید 6000 تن شمش روی افزایش داد.

اطلاعاتی درباره شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان

این شرکت از زیرمجموعه های شرکت زرین معدن آسیا (با نماد فزرین) است. فگستر در گروه فلزات اساسی و درکنار غول هایی مثل فملی و فولاد درج نماد شده است.

محصولات شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان چیست؟

این شرکت در تولید شمش روی با کیفیت های مختلف و همچنین هیدروکسید روی، مشغول است. فگستر بزرگترین تولید کننده شمش روی بخش خصوصی محسوب می شود.

عرضه شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان برای چه شرکت های بورسی سودآور است؟

زرین معدن آسیا مالکیت شرکت فگستر را در اختیار دارد و عرضه اولیه آن سود خوبی را عاید فزرین خواهد کرد.

 

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه