بحران در سایت بورس

بحران در سایت بورس

سایت شرکت مدیریت فناوری بورس ایران ( به آدرس tsetmc.com) چند روزی است که وضعیت خوبی ندارد. این سایت که اصلی ترین مرجع فعالین بازار برای رصد بورس و تصمیم برای خرید یا فروش سهام است و تابلوی بازار و سهم را در اختیار فعالین بورس می گذارد چند روزی است که دچار اختلال شده است.

در این سایت فعالین بازار با استفاده از امکانات حداقلی که سازمان بورس در اختیارشان قرار داده با استفاده از فیلتر نویسی و یا با مراجعه به تابلوی سهم ها بازار را رصد می کنند. اما همین امکانات حداقلی سایت با مشکل مواجه شده و دسترسی آن محدود شده است.

از شروع سال جاری با هجوم بی سابقه مردم به بورس و افزایش کدهای بورسی، مشکلات زیرساختی زیادی در سازمان بورس پدیدار شد، یکی از این مشکلات هنگی و آهستگی هسته معاملات و سامانه های معاملاتی کارگزاری ها بود که مسئولین ذی ربط قول رفع آن ها را در گذشته داده بودند، اما هنوز هم این مشکلات همراه فعالین بازار است.

این روزها اما در کنار مشکلات هسته معاملات، سایت tsetmc هم به مشکل برخورده و نه تنها جوابگوی نیاز فعالین بازار نیست و به عنوان مثال خروجی فیلترهای مورد نظر را در اکثر مواقع ارائه نمی کند، بلکه حتی ورود به سایت هم برای خود به هفت خوان رستم بدل شده است.

امیدواریم همانطور که مسئولین مربوطه، برای دعوت از مردم به بازار سرمایه تب و تاب شدیدی داشتند، برای رفع مشکلات آن هم خودی نشان بدهند و حداقل زیرساخت های مورد نیاز برای فعالین بازار را تامین کنند.

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram