دو نکته مهم برای دستیابی به بالاترین سود در بورس

دو نکته مهم برای دستیابی به بالاترین سود در بورس

سرمایه گذاران توجه داشته باشند که باید بر اساس آمار و واقعیت های اقتصاد و بازارهای مالی به معامله بپردازند که این موضوع شامل دو نکته اساسی ست که باید رعایت شود که :

  • پرتفوی یک سهامدار از توزیع مناسب برخوردار باشد
  • سهامی را انتخاب کرده باشد که از ارزش بازار بالا برخوردار بوده(بلوکی)
  • سهام شناور مناسبی داشته، دارایی محور و صادرات محور باشد.
  • در گام دوم نیز حدود ۱۰ سال از حضور و معامله آن در بازار سرمایه گذشته باشد

در نتیجه ی این نوع سرمایه گذاری باعث:

  • کسب سود و عایدی مناسب
  • افزایش ثروت مناسب برای سهامدار
  • بهترین نوع سرمایه گذاری در مقایسه با دیگر بازارهای سرمایه گذاری

کارشناس بازار سرمایه علیرضا عسگری مارانی گفت:

مهم ترین نکته برای رسیدن به موفقیت در بازار سرمایه نگاه بلند مدت است و توجه داشته باشید  که سرمایه گذاری در بورس در کمتر از یک سال، سود مناسب به دنبال نخواهد داشت.

او در ادامه اشاره کرد

<<با اشاره به اینکه بارها حرکت از سمت بازار پول محور بودن به سمت بازار سرمایه محور بودن از سوی فعالان بازار سرمایه تاکید شده، گفت: معنا و مفهوم این موضوع بسیار ساده است؛ زمانی که تصمیم برای تبدیل شدن به  بازار سرمایه محور شدن داریم، باید عموم مردم را به این مهمانی دعوت می کنیم، دانش مالی آنها را افزایش دهیم و فضای معامله در بورس را برای آنها آماده کنیم>>

این فعال بازار سرمایه  گفت:

وقتی به مردم سهمی واگذار می شود، دیگر دولت نمی تواند نمی تواند در مکانیزم قیمت گذاری ورود کرده و به روال قبلی پیش برود سهم دیگر مال مردم است؛ صنایع پالایشی، پتروشیمی، خودرو، معدنی و فلزی مال مردم است، حال مردم یا مستقیم یا غیر مستقیم در این صنایع شریک هستند. پس دیگر نمی شود، منافع ذینفعان مختلف را جابه جا کرد و ضرر و زیان برای سهامداران به همراه داشت>>

دو عامل اصلی این موضوع

  • دولت نباید در درآمدهای بنگاه ها و قیمت تمام شده بنگاه ها دخالتی داشته باشد.
  • در واقع زمانی که یک دارایی را واگذار می کند، به عنوان پدر خانواده باید انصاف را رعایت کرده و نگذارد نرخ آنها دستخوش تغییر شود.

وجود یک اکو سیستم در بازار سرمایه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بازار سرمایه مثل طبیعت می ماند، یک اکوسیستم دارد که به چرخه یی سرمایه گذاری کمک کند.

 شرکت های سرمایه گذاری، بازارها، صندوق ها به وظیفه های خود عمل کنند، رگلاتورها و واسطه ها نیز به همچنین.

 توجه داشته باشید که ارکان اصلی بازار از جمله شرکت بورس، فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی و فناوری و سپرده گذاری نیز به وظایف خود رسیدگی کنند. هر کدام از این  بخش های عنوان شده به خوبی کار نکند، باید اصلاح شوند وگرنه این چرخه در ادامه با مشکلات جدی مواجه خواهد بود.

نقش مهم سرمایه گذاری

سرمایه گذاری نقش به شدت مهمی را داراست به اندازه ای که حتی برای یک بچه ای که متولد می شود، باید سجام اختصاص داده شود. مفهوم سرمایه گذاری در بورس و بازار سرمایه را برای یک بچه ای که کلاس اول ابتدایی می رود  هم، باید شرح داد.

لزوم نگاه بلند مدت

فانتدامنتال خانه سازی می کند!

شما اگر سهم یا دارایی را به صورت بنیادی (فاندامنتال) می خرید، مانند خانه ای ست که خریداری کرده اید. دیگر هرروز به آن نگاه نمی کنید، آن را در دارایی بلند مدت برده اید. وقتی هم چیزی را در دارایی بلند مدت ببرید، وظیفه شما این نیست که در کوتاه مدت قیمت آن را نگاه کنید، مگر اینکه واقعا شرایط آن صنعت در منطقه یا کشوری که هستید، یا در اقتصاد جهانی خیلی تغییر کند

مفهوم صبوری را به امر سرمایه گذاری اضافه کنید.

صبوری پیشه کنید و نگران حرکت های بازار از نظر عرضه و تقاضا نباشید،البته این موضوع به شرط آن است که مسئولین ما هم مقداری بیشتر احساس مسئولیت و وظیفه کنند و در قبال اینکه مردم این سهم را خریده اند، وظایف اصلی شان را انجام دهند.

<<وظیفه اصلی آنها سیاست گذاری و نظارت های بالا دستی است. به هیچ وجه نباید وارد مکانیزم قیمت گذاری، توزیع و کارهایی که مدت ها است، زمان آن گذشته وارد شوند>>

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
اشتراک گذاری این صفحه