پذیره نویسی سهام اتکاسا

پذیره نویسی سهام اتکاسا

شرکت در زمان تاسیس وقتی به پول و سهامدار نیاز دارد، سهام هایش را با پذیره نویسی به فروش میرساند. در پذیره نویسی، هر سهم به قیمت 100 تومان به فروش میرسد و پولی که هر فرد برای پذیره نویسی پرداخت میکند مستقیم به حساب شرکت میرود.

اگر شما در پذیره نویسی شرکت کنید، سهامی که خریداری کرده اید بلافاصله به حسابتان اضافه نمیشود بلکه زمانی که فرآیند تاسیس شدن شرکت تمام شد، شما سهامدار آن میشود و تعداد سهامی که خریده اید به حسابتان اضافه میشود.

خرید سهام حق تقدم شرکت ها، که در زمان افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران به شما تعلق میگیرد هم نوعی از پذیره نویسی است.

فرق پذیره نویسی و عرضه اولیه چیست؟

در عرضه اولیه، شما سهام شرکتی که تاسیس شده است و برای اولین بار میخواد به بورس وارد شود را خریداری میکنید. معمولا فروش سهام شرکت در عرضه اولیه، سودی به خود شرکت نمیرساند و بیشتر سود آن برای سهامدارهای عمده شرکت است. بعلاه قیمت سهام در عرضه اولیه نسبت به پذیره نویسی بیشتر است. یعنی شما در پذیره نویسی به ازای هر سهم 100 تومان و در عرضه اولیه به ازای هر سهم مبلغ بیشتری (مثلا در عرضه اولیه اخیر نماد چخزر 2500 تومان) پرداخت میکنید.

بعلاوه در پذیره نویسی شما سهام شرکتی را میخرید که هنوز تاسیس نشده است. ممکن است فرآیند تاسیس این شرکت چند ماهی طول بکشد و در نتیجه پولی که صرف خرید سهام شرکت کرده اید برای چند ماه اصطلاحا میخوابد.

چرا باید در پذیره نویسی شرکت کنیم؟

از آنجایی که شما تنها 100 تومان به ازای هر سهم در پذیره نویسی پرداخت میکنید و با تاسیس شرکت و ورود سهام آن به بازار انتظار داریم که قیمت سهامش بخاطر عرضه و تقاضا افزایش پیدا کند، پذیره نویسی درصورتی که به پولتان تا زمان تاسیس شرکت نیاز پیدا نمیکنید، سرمایه گذاری خوبی است.

آیا همه‌ی پذیره نویسی ها سودآور هستند؟

به طور کلی میتوانیم بگوییم بله! عموما چون قیمت سهام همگروهی های آن شرکت در بورس بیشتر از مبلغی است که شما برای پذیره نویسی میپردازید، پذیره نویسی در سهام یک شرکت، سودآوری مناسبی به همراه خواهد داشت.

پذیره نویسی سهام شرکت بیمه اتکایی سامان کی انجام میشود؟

پذیره نویسی از تاریخ دوشنبه 27 آذر ماه به مدت 10 روز نجام مبشود. شما برای شرکت در پذیره نویسی این شرکت کافی است از تاریخ اعلام شده، با توجه به زمانی که سازمان بورس از طریق پیام ناظر مشخص میکند، با وارد کردن سهام اتکاسا در سامانه معاملاتی کارگزاریتان، قیمت و تعداد سهام (حداقل 1 سهم و حداکثر 100 هزار سهم) را وارد کرده و دکمه خرید را بزنید.
باتوجه به اطلاعیه پذیره نویسی فرابورس ایران، قیمت هر سهم 100 تومان خواهد بود که نیمی از آن (50 تومان) و در زمان پذیره نویسی به صورت نقدی از حساب افراد کم میشود. باقی این مبلغ هم حداکثر تا دوسال بعد از ثبت شرکت، از پذیره نویسان وصول خواهد شد.

اطلاعاتی درباره بیمه اتکایی سامان

بیمه اتکایی سامان با سرمایه 250 میلیارد تومانی تاسیس شده است. 85.78% از آن توسط موسسین و باقی آن با پذیره نویسی تهیه خواهد شد. نیمی از آن 85.78% از سرمایه ای که موسسین متعهد به تهیه آن شده بودند، به مبلغ حدودا 107 میلیارد تومان به حساب شرکت واریز شده است.

این شرکت با نماد اتکاسا در بازار سوم فرابورس ایران درج نماد شده است.

باتوجه به اطلاعیه پذیره نویسی فرابورس ایران، شرکت بیمه اتکایی سامان، از روز 17 آذر ماه و به مدت 10 روز پذیره نویسی میشود. براساس این اطلاعیه، قیمت هر سهم 100 تومان خواهد بود که نیمی از آن (50 تومان) و در زمان پذیره نویسی به صورت نقدی از حساب افراد کم میشود. باقی این مبلغ هم حداکثر تا دوسال بعد از ثبت شرکت، از پذیره نویسان وصول خواهد شد.
35 میلیارد تومان از سرمایه شرکت با این روش پذیره نویسی میشود. یعنی تعداد 355،500،000 از سهام این شرکت در این پذیره نویسی، عرضه خواهد شد.

خدمات شرکت بیمه اتکایی سامان

شرکت بیمه اتکایی، شرکت های بیمه ای را بیمه میکند. در واقع چون شرکت های بیمه ای در معرض ضرر هستند، خود را در شرکت های بیمه اتکایی، بیمه میکنند. اینکار برای حفظ منافع مشتریان شرکت های بیمه ای انجام میشود.

سوالات متداولی که درباره این پذیره نویسی وجود دارد؟

×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram