سیگنال آمریکا از عدم لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای

سیگنال آمریکا از عدم لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای
لوگو علیرضا محرابی
سیگنال آمریکا از عدم لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای
خبرهای بازار بورس

سالیوان: ایران به دلایلی حاضر به مذاکره پس از احیای برجام خواهد شد

مشاور امنیت ملی آمریکا تلویحا اعلام کرد که تحریم‌های غیرهسته‌ای با بازگشت آمریکا به برجام لغو نمی‌شود و در مذاکرات بعدی می‌توان به آن پرداخت. سالیوان مدعی شد ایران به همین دلیل در مذاکرات بعد از احیای برجام شرکت خواهد کرد. وی همچنین گفت اگر ایران با حسن نیت مذاکره نکند حق و ظرفیت خود را برای انجام اقدامات اضافی (که می‌تواند به معنای عدم رفع برخی تحریم‌ها یا اعمال تحریم جدید باشد) را حفظ خواهند کرد.

سالیوان در کنفرانس خبری شب گذشته خود در پاسخ به سوال «آیا شواهدی از آن دارید که پس از آنکه برجام احیا شد، ایرانی‌ها علاقه‌ای به طولانی تر و قوی‌تر کردن آن (که وزیر امور خارجه آمریکا بارها و بارها بر آن تاکید داشته است) دارند؟» گفت:

ما دشواری هرگونه مذاکره هسته‌ای با تهران را دست‌کم نمی‌گیریم؛ چراکه آن را تجربه کرده‌ایم. اما اعتقاد داریم که زمینه برای مذاکرات بعدی وجود دارد تا پس از بازگشت به برجام، آن را گسترش دهیم. ما معتقدیم که ایرانی‌ها در نهایت، آمادگی شرکت در آن مذاکرات را خواهند داشت. منافعی وجود دارد که آن‌ها می‌توانند به دست آورند، زیرا جنبه‌های بسیاری از تحریم‌های ما وجود دارد که لزوما بخشی از برجام اصلی نیست. و البته، اگر آنها آمادگی لازم برای مذاکره با حسن نیت را ندارند، ما همه حق و ظرفیت خود را برای انجام اقدامات اضافی حفظ می‌کنیم.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram