بن‌بست وین؛ زیاده‌خواهی های بی پایان آمریکایی‌ها

بن‌بست وین؛ زیاده‌خواهی های بی پایان آمریکایی‌ها
لوگو علیرضا محرابی
بن‌بست وین؛ زیاده‌خواهی های بی پایان آمریکایی‌ها
خبرهای بازار بورس

پرس ‎تی ‎وی:

 آمریکا در ازای تعلیق ۱۲۰ روزه تحریم‎های برجامی خواستار مذاکره در مورد منطقه‎ شده‎ است

منابع نزدیک به مذاکرات در وین در گفت‎وگو با پرس‎تی‎وی: آمریکا کماکان از انجام تعهدات خود برای بازگشت به برجام و لغو تحریم‌ها خودداری کرده و حاضر به لغو تحریم تسلیحاتی و لغو دستور اجرایی ترامپ در این زمینه نشده است.

همچنین آمریکا تاکنون لغو کامل تحریم‎های نفتی، بانکی و حمل‎ونقل را به گونه‌ای که نیاز به تمدید نداشته باشد، نپذیرفته و صرفا تعلیق و توقف موقت ۱۲۰ روزه و یا ۱۸۰ روزه این تحریم‎ها را پیشنهاد داده که تمدید این معافیت دوره‎ای نیازمند موافقت رئیس‎جمهور آمریکاست.

آمریکا هنوز راستی‎آزمایی واقعی از انجام لغو تحریم‎ها را نیز نپذیرفته و ضمن طرح ایده گام‎به‎گام، با لغو یک‎جای تحریم‌ها مخالفت کرده است. آمریکا گفته که خود را متعهد به پرداخت خسارات خروج از برجام و اعمال تحریم‎های غیرقانونی نمی‌داند.

آمریکایی‎ها امکان خروج مجدد از برجام را رد نکردند و ضمانتی هم برای عدم خروج مجدد ارائه نمی‎دهند و درخواست ایران برای تضمین عدم اعمال تحریم و عدم استفاده از مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌ها (ماشه) را نپذیرفته‎اند.

آمریکا و اروپا در ازای توقف موقت برخی تحریم‌های برجامی خواستار تحمیل تعهدات جدید هسته‎ای فراتر از برجام و حتی تعهدات غیربرجامی‌، همچون مذاکره در خصوص سیاست‌های منطقه‎ای ایران شده‎اند.

 

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
پکیج ویژه بازارهای مالی فروش ویژه دوره ارزدیجیتال و شروع قدرتمند بورس
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram