تناقض در صحبت های زنگنه

تناقض در صحبت های زنگنه
لوگو علیرضا محرابی
تناقض در صحبت های زنگنه
خبرهای بازار بورس

دیروز خبری درباره سوزاندن مازوت در سایت قرار گرفت که در آن اعلام کردیم که بیژن زنگنه، وزیر نفت دولت حسن روحانی اعلام کرده بود که دولت در نیروگاه های سطح کشور مجبور به سوزاندن مازوت است. وی دلیل این کار را افت فشار خط لوله گاز سراسری به دلیل سرما و برودت هوا و افزایش فشار مصرف عنوان کرده بود. وزیر نفت در این گفت و گو اضافه کرد تنها راه کاهش مصرف مازوت در نیروگاه ها، کاهش مصرف برق توسط شهروندان است.

امروز اما زنگنه در گفت و گویی اعلام کرد که در تهران، قم و اصفهان مصرف مازوت نداریم. وی اضافه کرد برخی دلیل سوزاندن مازوت در نیرگاه ها را عدم صادرات آن عنوان کرده اند ولی ایران مشکلی در صادرات مازوت ندارد و سوزاندن مازوت تنها به دلیل افت فشار گاز است و دولت از آنجایی که نمی تواند گاز خانه ها را قطع کند، مجبور به تزریق مازوت به نیروگاه های کشور است.

وی افزود روزانه 4 میلیارد لیتر مازوت در سطح جهان سوزانده می شود و سوزاندن مازوت تنها مختص به ایران نیست. بر اساس آمارها، در سال جاری میانگین مصرف گاز مشترکان شبکه خانگی کشور، 12% افزایش داشته است.

 

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram