تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بت

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بت
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بت
تحلیل ارز دیجیتال

در این مقاله نگاهی به بنیاد و اساس پروژه Basic Attention Token میندازیم که به BAT معروف است،تا ببینیم آیا این پروژه ای آینده دار است و یا آینده ای نخواهد داشت.

تاریخچه

Brendan Eich و Brian Bondyبنیانگذاران این پلتفرم هستند که هر دو سابقه درخشانی در صنعت نرم افزار مرورگر های اینترنتی دارند. Brendan Eich مدیر عامل شرکت Brave Software است که نقش اصلی در پشت ساخت مرورگر Brave و توکن BAT بوده است.

  همچنین قبل از پروژه Brave Software ،وی  بنیانگذار و CTO مرورگر موزیلا بود و همچنین در سال 1995 زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را اختراع کرد.

به همین ترتیب، برایان بوندی  نیز به عنوان CTO در شرکت Brave Software مشغول به فعالیت بوده، برایان بوندی یک مهندس باتجربه و با تجربه قبلی کار به عنوان مهندس ارشد نرم افزار در شرکت موزیلا، توسعه دهنده نرم افزار در شرکت کورل و رهبر توسعه نرم افزار در آکادمی خان (Khan Academy) است.

این پلتفرم رسما در سال2017 در پروسه ICO (عرضه اولیه کوین) وارد بازار شد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بت

BAT چیست و مزایای آن

Basic Attention Token یا BAT توکنی است که به بر بستر تبلیغاتی دیجیتال مبتنی بر بلاکچین طراحی شده است تا با توجه به میزان توجه کاربران به آنها پاداش عادلانه بدهد ،همچنین،بازدهی بهتر یا همان سودی را برای تبلیغ کنندگان در این پلتفرم فراهم می کند.

این کار از طریق مرورگر brave ارائه می شود ، جایی که کاربران می توانند آگهی هایی را با حفظ حریم خصوصی تماشا کنند و پاداشی بعنوان ارز دیجیتال BAT را برای این کار دریافت کنند. از طرف دیگر ، تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات هدفمند خودشان را با حداکثر تعامل و کاهش ضررهای ناشی از تقلب و سواستفاده های مرسوم در این صنعت ، ارائه دهند.

Basic Attention Token به خودی خود واحد پاداش در این سیستم تبلیغاتی است و بین تبلیغ کنندگان ، ناشران و کاربران مبادله می شود.تبلیغ کنندگان هزینه های تبلیغات خود را با توکن های BAT پرداخت می کنند که مقدار کمی از آن به خود تبلیغ دهندگان باز میگردد و 70% از آن بین کاربران تقسیم می شود.در این سیستم واسطه ها برای نشان دادن تبلیغات شما از بین میروند در نتیجه هزینه ها کاهش می یابد.از نوامبر سال 2020 ، ایالات متحده ، انگلستان و کانادا بیشترین فعالیتهای تبلیغاتی را در این سیستم داشته اند.

مزیت های ارز دیجیتال بت

مورد اصلی استفاده از bat ، به عنوان توکن پرداختی برای اجرای کمپین های تبلیغاتی از طریق Brave Ads است. از نوامبر سال 2020 ، تبلیغ دهندگان باید حداقل 2500 دلار در ماه برای تبلیغات خود پرداخت کنند تا بتوانند کمپین خود را راه اندازی کنند ، اما در حال حاضر یک پلت فرم جدید با هزینه پایین تر در دست تولید است.

در حال حاضر ، این بودجه تبلیغاتی باید به طور کامل با bat پرداخت شود، که کمی از ان به خود تبلیغ کنندگان برمی گردد و 70درصد آن بین کاربران تقسیم می شود.

یکی از ویژگی های اصلی متمایز در مورد bat و سیستم مرورگر Brave Browser ، توانایی پاداش دادن به کاربران است که هنوز عضوی از شبکه نیستند - این شامل هم وب سایت ها و هم کاربران شخصی توییتر است. سپس این کاربران می توانند به صورت ایمن در سیستم عامل ثبت نام کنند تا توکن هایی را که گرفته اند جمع آوری کنند.

از اکتبر سال 2020 این پلتفرم در مجموع 20.5 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته و همچنین توکن های bat توسط بیش از 368000 کیف پول منحصر به فرد نگهداری می شود.

جمع بندی

باتوجه به اینکه این پلتفرم در دنیای پردرامد تبلیغات وارد شده و تاکنون کاربران زیادی را جذب کرده در اینده نیز به موفقیت های بیشتری دست خواهد یافت.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram